Beagle

Psy rasy Beagle stały się w ostatnim czasie szalenie popularne w roli psów rodzinnych. Co ciekawe, nie zostały stworzone do roli psów kanapowych towarzyszących non stop człowiekowi, chociaż świetnie się sprawdzają w tej roli i potrzebują masy kontaktów z człowiekiem. W praktyce są dużo bardziej zadowolone z masy ruchu i zdecydowanie preferują życie w psim stadzie, najlepiej zwierząt tej samej rasy.

Jakiego charakteru spodziewać się po psach rasy Beagle?

Beagle zaczynały swoją przygodę z człowiekiem w charakterze kompanów do polowań. Ich droga na salony była długa i może nie wyboista, ale na pewno nieoczywista. Cały czas tradycje myśliwskie są zachowane w psach tej rasy i trzeba pamiętać, że mogą one się pojawić w niezbyt spodziewanym momencie. Są to psy zawadiackie, u których nigdy nie brakuje energii i które są bardzo odważne, chociaż na szczęście są też zrównoważone. Warto zauważyć, że nie są to psy gończe. Psy gończe nie przywiązują się zbyt mocno do właściciela, a w przypadku psów asy Beagle przywiązanie jest bardzo mocne. Dotyczy o wszystkich domowników, ponieważ Beagle są bardzo towarzyskie w stosunku do ludzi. Dotyczy to także obcych, przez co Beagle nie są dobrymi stróżami.

Nie każdy Beagle jest całkowicie pozbawiony agresji, ale na pewno nie są to psy, które byłyby dla kogokolwiek niebezpieczne. Trzeba pamiętać jedynie o tym, że są to psy duże i silne, przez co zabawa z małymi dziećmi nie jest zbyt dobrym pomysłem i trzeba raczej unikać tej rasy w domu z małymi dziećmi. W przypadku dzieci starszych nie ma już żadnego problemu. Wręcz przeciwnie, ponieważ Beagle uwielbia pieszczoty i ciągłe zabawy z niezmordowanymi dziećmi. Zdecydowanie nie można pozostawiać go samego na długie godziny.

Cechy psa rasy Beagle

Będzie to źle znosił i sąsiedzi to na pewno usłyszą. Idealnie jest mieć co najmniej dwa psy tej rasy, ponieważ są bardzo towarzyskie i zdecydowanie najlepiej odpowiada im ich własna rasa. Żadnym problemem nie są też inne zwierzęta. Beagle dogada się nawet z kotem. Jeśli chodzi o nieznane psy obcych ras, zazwyczaj jest w stanie wykazać w stosunku do nich co najmniej pozytywną neutralność.

Wszystkie psy rasy Beagle potrzebują dużo ruchu i spacer dookoła bloku na pewno nie zapewni im wystarczającej ilości gimnastyki. Beagle to pies, który chętnie sam sobie znajdzie zajecie, jeśli będzie się nudził, co w bardzo wielu przypadkach oznacza niestety powstanie często całkiem poważnych szkód materialnych.

Jak zaznaczono to już prędzej, Beagle nie jest rasą typowych psów pościgowych, ale cały czas pewne skłonności mu pozostały. Efektem tego jest fakt, że potrafi się puścić w pogoń za szybko poruszającym się obiektem, na przykład ptakiem. Jeśli w mieście spuści się go ze smyczy, może nagle zniknąć w najmniej spodziewanym momencie. W parku czy w lesie Beagle będzie się regularnie oddalał, jeśli tylko zauważy coś ciekawego lub coś wyczuje.

Najlepszy dla psów Beagle jest dom z dużym ogrodem, co nie znaczy, że będzie się źle czuł w niewielkim mieszkaniu. W takim wypadku trzeba tylko zadbać o odpowiednią ilość spacerów.

You may also like...