Buldog francuski

Nie każdy pies jest przesadnie pozytywnie nastawiony do ludzi, ale buldog francuski to jedna z tych ras, które człowieka po postu uwielbiają. Jest to idealny kompan dla każdego człowieka, chociaż rasa ta posiada także swoje wady. Nie dogaduje się za dobrze z innymi psami, nie lubi wilgoci, łatwo się przegrzewa i do tego, przynajmniej w oczach niektórych osób, nie jest za ładny. Paradoksalnie, jego nietypowy wygląd zjednał mu masę zwolenników.

Jaki charakter mają buldogi francuskie?

Buldogi to psy ciekawskie i wesołe, a także bardzo towarzyskie. Szybko i mocno przywiązują się do właściciela, są mu bardzo oddane. Nie można ich na długo zostawiać samych i potrzebują kontaktu z rodziną. Ignorowany buldog na pewno o sobie przypomni, więc trzeba być na to gotowym.

Wszystkie buldogi francuskie przepadają za dziećmi. Są łagodne i tolerancyjne dla pomysłów, jakie mogą dzieciakom przyjść do głowy. Buldog francuski bez problemu podporządkuje się dziesięciolatkowi i będzie chętnie wypełniał jego polecenia.

Buldogi to też zwierzęta bardzo kontaktowe. Czasami bywają niepewne w stosunku do obcych, ale przekonać je do siebie jest bardzo łatwo, po czym znajomość będzie się już układała znakomicie. Buldogi SA też dobrymi wartownikami, gdyż nasłuchują hałasów pod drzwiami i poinformują domowników, że coś się dzieje.

W przypadku buldogów trzeba mieć na uwadze, ze są to psy zazdrosne, zwłaszcza o innych przedstawicieli swojego gatunku. Mogą wdawać się w bójki z innymi psami, zwykle większymi, co ze względu na ich umiarkowany potencjał bojowy może być dla nich niebezpieczne. Co ciekawe, buldog francuski zazwyczaj niema problemów z innymi zwierzętami w domu i chętnie je toleruje.

Dom dla buldoga francuskiego

Jeśli chodzi o warunki, jakie trzeba psu zapewnić, nie ma tutaj wiele kłopotów. Pies może się przyzwyczaić do niewielkiego mieszkania i spokojnego trybu życia, jak również może się świetnie czuć w dużym domu z ogrodem. Jeśli ktoś chce mieć psa wystawowego, dobre warunki do biegania muszą być zapewnione, ponieważ w przeciwnym razie nie rozwinie się u niego odpowiednia muskulatura.

Szkolenie

Buldogi to psy wyjątkowo wszechstronne. Francuska biedota wykorzystywała je do tępienia szczurów, arystokracja wystawiała na salonach, a dzisiaj zdarza się, że buldogi robią różne sztuczki. Większość buldogów chętnie się uczy i jest pojętna. Ważne tylko, by go odpowiednio zmotywować. Konieczne jest pozytywne podejście, ponieważ buldog francuski może się zrazić i wtedy trudno będzie od niego coś uzyskać. Problemem jest też brak cierpliwości i konsekwencji trenera. Pobłażanie też może być tutaj problemem, gdyż ta rasa posiada bardzo silny charakter i jeśli pozwolimy buldogom sobie wejść na głowę, chętnie z okazji skorzystają.

Komu warto polecić buldoga?

Buldoga może mieć każdy, także osoba z minimalnym doświadczeniem ze zwierzętami. Nie są bardzo wymagające, a do tego ich dobre nastawienie do człowieka powoduje, że łatwo je zadowolić i jeśli tylko będzie się je dobrze traktować, wszystko na pewno będzie się układało.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *