Buldog francuski

Nie każdy pies jest przesadnie pozytywnie nastawiony do ludzi, ale buldog francuski to jedna z tych ras, które człowieka po postu uwielbiają. Jest to idealny kompan dla każdego człowieka, chociaż rasa ta posiada także swoje wady. Nie dogaduje się za dobrze z innymi psami, nie lubi wilgoci, łatwo się przegrzewa i do tego, przynajmniej w oczach niektórych osób, nie jest za ładny. Paradoksalnie, jego nietypowy wygląd zjednał mu masę zwolenników.

Jaki charakter mają buldogi francuskie?

Buldogi to psy ciekawskie i wesołe, a także bardzo towarzyskie. Szybko i mocno przywiązują się do właściciela, są mu bardzo oddane. Nie można ich na długo zostawiać samych i potrzebują kontaktu z rodziną. Ignorowany buldog na pewno o sobie przypomni, więc trzeba być na to gotowym.

Wszystkie buldogi francuskie przepadają za dziećmi. Są łagodne i tolerancyjne dla pomysłów, jakie mogą dzieciakom przyjść do głowy. Buldog francuski bez problemu podporządkuje się dziesięciolatkowi i będzie chętnie wypełniał jego polecenia.

Buldogi to też zwierzęta bardzo kontaktowe. Czasami bywają niepewne w stosunku do obcych, ale przekonać je do siebie jest bardzo łatwo, po czym znajomość będzie się już układała znakomicie. Buldogi SA też dobrymi wartownikami, gdyż nasłuchują hałasów pod drzwiami i poinformują domowników, że coś się dzieje.

W przypadku buldogów trzeba mieć na uwadze, ze są to psy zazdrosne, zwłaszcza o innych przedstawicieli swojego gatunku. Mogą wdawać się w bójki z innymi psami, zwykle większymi, co ze względu na ich umiarkowany potencjał bojowy może być dla nich niebezpieczne. Co ciekawe, buldog francuski zazwyczaj niema problemów z innymi zwierzętami w domu i chętnie je toleruje.

Dom dla buldoga francuskiego

Jeśli chodzi o warunki, jakie trzeba psu zapewnić, nie ma tutaj wiele kłopotów. Pies może się przyzwyczaić do niewielkiego mieszkania i spokojnego trybu życia, jak również może się świetnie czuć w dużym domu z ogrodem. Jeśli ktoś chce mieć psa wystawowego, dobre warunki do biegania muszą być zapewnione, ponieważ w przeciwnym razie nie rozwinie się u niego odpowiednia muskulatura.

Szkolenie

Buldogi to psy wyjątkowo wszechstronne. Francuska biedota wykorzystywała je do tępienia szczurów, arystokracja wystawiała na salonach, a dzisiaj zdarza się, że buldogi robią różne sztuczki. Większość buldogów chętnie się uczy i jest pojętna. Ważne tylko, by go odpowiednio zmotywować. Konieczne jest pozytywne podejście, ponieważ buldog francuski może się zrazić i wtedy trudno będzie od niego coś uzyskać. Problemem jest też brak cierpliwości i konsekwencji trenera. Pobłażanie też może być tutaj problemem, gdyż ta rasa posiada bardzo silny charakter i jeśli pozwolimy buldogom sobie wejść na głowę, chętnie z okazji skorzystają.

Komu warto polecić buldoga?

Buldoga może mieć każdy, także osoba z minimalnym doświadczeniem ze zwierzętami. Nie są bardzo wymagające, a do tego ich dobre nastawienie do człowieka powoduje, że łatwo je zadowolić i jeśli tylko będzie się je dobrze traktować, wszystko na pewno będzie się układało.

You may also like...