Gdzie zwierzak wyśpi się najlepiej?

Kiedy do domu trafia nowy domownik, pies lub kot, powinien się on z miejsca stać członkiem rodziny. Oznacza to także konieczność stworzenia dla niego jakiegoś specjalnego miejsca, chociażby kącika do spania. W takim miejscu zwierzak musi się czuć bezpiecznie i po prostu dobrze.

Jego własny pokój

W takim pomieszczeniu lub części pomieszczenia powinny znaleźć się najważniejsze rzeczy należące do pupila. Są to przede wszystkim miska z karmą i wodą. Woda jest wyjątkowo ważna i musi być zawsze świeża. Nie może jej zabraknąć. Jakieś zabawki też powinny się tam znaleźć, chociaż oczywiście istotniejsza jest kwestia odpowiedniego miejsca do spania. W sklepach można znaleźć kojce przeznaczone dla zwierząt odpowiedniej wielkości, ale nic nie stoi także na przeszkodzie, by taki kojec wykonać samodzielnie z jakiegoś kosza.

Wybieramy legowisko

Wszystkie zwierzęta mają instynktowną potrzebę posiadania bezpiecznego miejsca do spania. Jest to kwestia kluczowa dla ich odpowiedniego samopoczucia i co za tym idzie, dla dobrego zdrowia. Rzeczą istotną w pierwszej kolejności jest rozmiar takiego kojca. Standardową zasadą jest doliczanie dwudziestu centymetrów do długości ciała zwierzęcia. W ten sposób pupil będzie się mógł w kojcu wygodnie rozciągnąć, chociaż najczęściej pewnie będzie spał w jakiś sposób skulony. Zbyt duże legowiska nie są za dobre, ponieważ zwierzęta czują się w nich zagubione i zaczynają szukać czegoś mniejszego. Dlatego warto jest się przyłożyć do wykonania odpowiednich pomiarów. Sprawdź ofertę legowisk dostępnych na krakvet.pl: https://www.krakvet.pl/wygodne-legowiska-dla-psa-c-134.html

Jakie legowiska można wybrać?

Najbardziej popularnym rozwiązaniem są poduszki dla zwierząt. Taka poduszka może być po prostu rzucona na ziemię lub umieszczona w specjalnym koszu, co zapewnia jej lepszą stabilność. Poduszki można dobierać w różnych kolorach, by pasowały do wystroju wnętrza. Ich zalety to łatwość w czyszczeniu i niska podatność na odkształcanie, co zazwyczaj pozwala im przetrwać długi czas. Psy zazwyczaj lubią spać na posłaniach z kilku warstw, więc pod poduszkę można podłożyć jeszcze jakieś koce lub szmaty.

Legowisko dla psa

Alternatywą dla poduszek są specjalne kanapy dla zwierząt, które posiadają oparcia umożliwiające zwierzęciu wtulenie się w tylną ściankę. Takie sofy to pomysł całkiem niezły, ponieważ są wytrzymałe i stabilne.

Jeszcze inna ciekawa opcja to tak zwane pontony, czyli wnętrze kojca wykonane z solidnych, izolujących materiałów, które są potem pokrywane specjalnymi, wygodnymi pokrowcami. Takie pontony można bez problemu ustawiać na dworze i jest to rozwiązanie trwałe oraz wygodne dla zwierzęcia.

Warto jest też rozważyć specjalne maty. Łatwo je przenosić z miejsca na miejsce, są tanie i różnokolorowe, ale niestety nie wszystkim zwierzętom będą odpowiadać.

Legowiska dla wymagających

Trzeba koniecznie zauważyć, że są zwierzęta, głównie psy, które będą zadowolone z absolutnie każdego legowiska, nawet kawałka dywanu. Zdecydowanie inaczej będzie to wyglądało jednak w przypadku niektórych ras kotów i psów o bardzo wysokich wymaganiach względem odpowiedniego legowiska. Takie zwierzęta potrzebują chociażby łóżek, czyli legowisk przypominających najzwyklejsze w świecie łóżka, na których można się spokojnie wyspać tak, jak u swojego pana na łóżku.

Większość takich legowisk jest po prostu stylizowana na meble i jeśli sprezentuje się taką opcję swojemu zwierzakowi, naprawdę nie będzie miał powodu do tego, by wybierać się w nogi łóżka swoich opiekunów. Takie mebelki są zazwyczaj bardzo ładne, więc jeśli chce się zwierzęciu zrobić kojec w miejscu widocznym i zwierzę nie będzie miało nic przeciwko temu (zwłaszcza koty lubią legowiska na uboczu), warto jest postawić na takie właśnie rozwiązanie.

You may also like...