Gdzie zwierzak wyśpi się najlepiej?

Kiedy do domu trafia nowy domownik, pies lub kot, powinien się on z miejsca stać członkiem rodziny. Oznacza to także konieczność stworzenia dla niego jakiegoś specjalnego miejsca, chociażby kącika do spania. W takim miejscu zwierzak musi się czuć bezpiecznie i po prostu dobrze.

Jego własny pokój

W takim pomieszczeniu lub części pomieszczenia powinny znaleźć się najważniejsze rzeczy należące do pupila. Są to przede wszystkim miska z karmą i wodą. Woda jest wyjątkowo ważna i musi być zawsze świeża. Nie może jej zabraknąć. Jakieś zabawki też powinny się tam znaleźć, chociaż oczywiście istotniejsza jest kwestia odpowiedniego miejsca do spania. W sklepach można znaleźć kojce przeznaczone dla zwierząt odpowiedniej wielkości, ale nic nie stoi także na przeszkodzie, by taki kojec wykonać samodzielnie z jakiegoś kosza.

Wybieramy legowisko

Wszystkie zwierzęta mają instynktowną potrzebę posiadania bezpiecznego miejsca do spania. Jest to kwestia kluczowa dla ich odpowiedniego samopoczucia i co za tym idzie, dla dobrego zdrowia. Rzeczą istotną w pierwszej kolejności jest rozmiar takiego kojca. Standardową zasadą jest doliczanie dwudziestu centymetrów do długości ciała zwierzęcia. W ten sposób pupil będzie się mógł w kojcu wygodnie rozciągnąć, chociaż najczęściej pewnie będzie spał w jakiś sposób skulony. Zbyt duże legowiska nie są za dobre, ponieważ zwierzęta czują się w nich zagubione i zaczynają szukać czegoś mniejszego. Dlatego warto jest się przyłożyć do wykonania odpowiednich pomiarów. Sprawdź ofertę legowisk dostępnych na krakvet.pl: https://www.krakvet.pl/wygodne-legowiska-dla-psa-c-134.html

Jakie legowiska można wybrać?

Najbardziej popularnym rozwiązaniem są poduszki dla zwierząt. Taka poduszka może być po prostu rzucona na ziemię lub umieszczona w specjalnym koszu, co zapewnia jej lepszą stabilność. Poduszki można dobierać w różnych kolorach, by pasowały do wystroju wnętrza. Ich zalety to łatwość w czyszczeniu i niska podatność na odkształcanie, co zazwyczaj pozwala im przetrwać długi czas. Psy zazwyczaj lubią spać na posłaniach z kilku warstw, więc pod poduszkę można podłożyć jeszcze jakieś koce lub szmaty.

Legowisko dla psa

Alternatywą dla poduszek są specjalne kanapy dla zwierząt, które posiadają oparcia umożliwiające zwierzęciu wtulenie się w tylną ściankę. Takie sofy to pomysł całkiem niezły, ponieważ są wytrzymałe i stabilne.

Jeszcze inna ciekawa opcja to tak zwane pontony, czyli wnętrze kojca wykonane z solidnych, izolujących materiałów, które są potem pokrywane specjalnymi, wygodnymi pokrowcami. Takie pontony można bez problemu ustawiać na dworze i jest to rozwiązanie trwałe oraz wygodne dla zwierzęcia.

Warto jest też rozważyć specjalne maty. Łatwo je przenosić z miejsca na miejsce, są tanie i różnokolorowe, ale niestety nie wszystkim zwierzętom będą odpowiadać.

Legowiska dla wymagających

Trzeba koniecznie zauważyć, że są zwierzęta, głównie psy, które będą zadowolone z absolutnie każdego legowiska, nawet kawałka dywanu. Zdecydowanie inaczej będzie to wyglądało jednak w przypadku niektórych ras kotów i psów o bardzo wysokich wymaganiach względem odpowiedniego legowiska. Takie zwierzęta potrzebują chociażby łóżek, czyli legowisk przypominających najzwyklejsze w świecie łóżka, na których można się spokojnie wyspać tak, jak u swojego pana na łóżku.

Większość takich legowisk jest po prostu stylizowana na meble i jeśli sprezentuje się taką opcję swojemu zwierzakowi, naprawdę nie będzie miał powodu do tego, by wybierać się w nogi łóżka swoich opiekunów. Takie mebelki są zazwyczaj bardzo ładne, więc jeśli chce się zwierzęciu zrobić kojec w miejscu widocznym i zwierzę nie będzie miało nic przeciwko temu (zwłaszcza koty lubią legowiska na uboczu), warto jest postawić na takie właśnie rozwiązanie.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *