Golden retriever

Golden retriever to pies specyficzny, ale jeśli chodzi o zdolność do nauki, nie ma sobie równych i jego ukochany pan może go nauczyć praktycznie dowolnych sztuczek. Ważne jest tylko, by sobie psa zjednać delikatnością i spokojnym podejściem do niego, aby właściwie go ułożyć.

Golden retriever jest psem wyjątkowo łagodnym i spokojnym, lubi dorosłych i dzieci, a do tego zazwyczaj jest w stanie bez problemu dogadać się także z innymi psami.

Charakter psów rasy golden retriever

Wszystkie psy rasy golden retriever znane są z tego, że mają bardzo spokojny charakter, a ich usposobienie jest ogólnie wesołe. Są przyjacielskie, czasami wręcz za bardzo i nie powinno się ich izolować od rodziny. Są to psy, które mogą towarzyszyć swojemu właścicielowi przez cały czas i będzie wtedy poddany w sposób niemal idealny. Samce bywają trochę agresywniejsze i bardziej pewne siebie, więc jeśli ktoś chce mieć psa całkowicie uległego, powinien postawić na sukę.

Warto zaznaczyć, że golden retriever to pies, który posiada silnie rozwinięty instynkt posiadania. Niektóre rzeczy są jego i trzeba go od małego uczyć, że tak naprawdę są to rzeczy jego właściciela.

Jeśli chodzi o towarzystwo dzieci, golden retriever to pies wręcz stworzony do zabawy z dziećmi. Pies golden retriever jest spokojny i bardzo cierpliwy, jest w stanie wiele dziecku wybaczyć i na pewno nie będzie wobec niego agresywny. Nie oznacza to, że pozostawienie go z dzieckiem będzie w pełni bezpieczne, ponieważ golden retriever to pies stosunkowo duży i ze względu na samą swoją masę może stanowić dla kilkulatka poważny problem czy zagrożenie. Małe dzieci chętnie wychodzą z psami tej rasy na spacery i zazwyczaj nic się wtedy nie stanie, ale jest to pewien problem i lepiej tego unikać.

Golden retriever i jego cechy

Na pewno golden retriever nie będzie dobrym stróżem. Te psy są pełne zaufania do ludzi i jeśli w domu pojawi się włamywacz, zostanie najprawdopodobniej powitany w sposób entuzjastyczny. Oznacza to, że równie ciepło zostaną przywitani przyjaciele i rodzina, co jednak nie zawsze jest zjawiskiem pożądanym per saldo.

Nie ma na szczęście większych problemów z innymi psami pojawiającymi się w domu oraz z innymi zwierzętami. Niemal każdy golden retriever jest w stanie przyzwyczaić się do większej ilości milusińskich domowników bez żadnego problemu. Niektóre psy rasy golden retriever wykazują jednak agresywne zachowania w stosunku do innych psów innych ras, co wiąże się z ich złym wychowaniem lub problemami psychicznymi spowodowanymi różnymi czynnikami.

Dzień codzienny psów rasy golden retriever powinien być możliwie aktywny. Są to psy, które kochają wodę, chociaż oczywiście codzienna wizyta w rzece czy jeziorze raczej nie jest możliwa. Konieczna jest jednak przynajmniej godzina spaceru, w czasie którego pies będzie wykonywał polecenia i dużo się poruszał. Mając to na uwadze, nie należy zbyt szybko zaczynać nadmiernie intensywnych treningów z młodymi psami. Może to doprowadzić do ich zniechęcenia się i skutkować dużymi trudnościami w późniejszym treningu.

You may also like...