Jak transportować psa?

Transport dla psa zależy oczywiście przede wszystkim od tego, jak będzie wyglądała sama podróż, jak długa jest to wycieczka, jakimi środkami transportu będziemy się poruszać i od wielu podobnych czynników w tym rodzaju. Jeśli podróż jest szybka i nieodległa, w zasadzie najczęściej nie potrzeba żadnych większych przygotowań.

Jeśli podróż jest dłuższa i będzie długo trwała, trzeba już pomyśleć o odpowiednim sposobie transportowania pupila. Najlepiej jest stawiać na specjalnie stworzone do takiego celu transportery, w których psu powinno być wygodnie i powinien być w takim transporterze bezpieczny, jeśli tylko transporter będzie dobrze przystosowany do partykularnych potrzeb psiaka.

Jak właściwie wybrać transporter dla psa?

Wybranie odpowiedniego transportera dla zwierzęcia to wybranie komfortu w podróży dla naszego psa. Nawet krótkie wyjazdy w nieodpowiednich warunkach mogą być dla psa bardzo problematyczne. Transporter odpowiednie to taki transporter, który nie będzie ani za mały, ani tym bardziej za Duży i pies będzie w stanie w nim bardzo wygodnie podróżować.

Odpowiedni rozmiar oznacza przede wszystkim to, że pies jest w stanie wygodnie w transporterze usiąść. Musi też mieć możliwość wstania i obrócenia się. Jeśli jednak miejsca będzie więcej, nie będzie to wcale dobra sytuacja, ponieważ pies będzie się w takim transporterze ślizgał, a jego ruch spowoduje, że pies będzie się obijał po bokach. Tylko poprzez idealnie dopasowany rozmiar zapewnimy swojemu pupilowi pełne bezpieczeństwo. Jest to szczególnie ważne w przypadku ras małych i drobnych, dla których nagły ruch transportera może skończyć się uszkodzeniem łap.

transportowanie psa

Idealny transporter

Transporterów jest oczywiście cała masa i można przyjąć bardzo różne kryteria zakupu najlepszego z nich. W sklepach najpopularniejsze są transportery wykonane z tworzywa sztucznego oraz metalowych drzwiczek. Taki kontener jest zazwyczaj lekki i równocześnie stabilny, a do tego wygodny dla transportowanego w nim psa. Transportery wykonane z tworzy sztucznych dają się łatwo zamontować w samochodzie i ich przenoszenie w rękach nie jest nadmiernie kłopotliwe. Nie powinny sprawiać problemu w czasie podróży środkami masowego transportu, w tym w czasie podróży lotniczych, jeśli tylko posiadają odpowiedni atest dla tego nietypowego środka transportu.

Transportery w postaci torby podróżnej także mają swoich zwolenników. Są to ciekawe opcje zwłaszcza dla osób, które będą podróżowały komunikacją miejską lub planują wybrać się z niewielkim pieskiem na piesza wycieczkę. Konieczne jest tylko zapewnienie odpowiedniej wentylacji w takiej torbie oraz unikanie opcji, w których pojawiają się grube szwy.

Transportery samochodowe dla małych psów

Kiedy chcemy podróżować samochodem, zdecydowanie najlepszą opcją będzie transporter sztywny, wykonany z tworzywa sztucznego. Torby materiałowe nie są niestety dobre, ponieważ nie da się ich odpowiednio zamontować na siedzeniu i przypięcie takiej torby pasem może się różnie skończyć w czasie gwałtownego hamowania.

You may also like...