Jakie legowisko dla psa wybrać?

Odpowiednio dobrane legowisko dla psa jest sprawą niezwykle ważną. Dla naszego pupila to nie tylko miejsce do spania, ale również azyl, w którym powinien czuć się komfortowo i bezpiecznie. Dlatego powinniśmy dołożyć wszelkich starań aby idealnie dopasować legowisko do upodobań naszego psa.

Legowiska dla psów w sklepie zoologicznym online

W sklepie zoologicznym online znajdziesz bogaty wybór różnego rodzaju legowisk dla psów. Warto zwrócić uwagę na to, że legowisko powinno być przede wszystkim odpowiednio dopasowane do psa pod legowisko dla psawzględem rozmiaru. Aby nasz pupil czuł się dobre w swoim legowisku, po zwinięciu się w kulkę, powinien swoim ciałem dotykać jego brzegów. Wtedy pies czuje się komfortowo i bezpiecznie. Bierze się to stąd, że przodkowie psów spali w zagłębieniach w ziemi, coś na kształt jam czy też nor. Idealnie dopasowane legowisko jest tego namiastką.

Z jakie materiału powinno być wykonane legowisko? Przede wszystkim powinniśmy postawić na materiały odporne na zniszczenia, łatwe w utrzymaniu czystości, a także bezpieczne dla naszych psów. W przypadku szczeniąt należy unikać materiałów, które łatwo odgryźć ewentualnie połknąć.

W kwestii komfortu bardzo istotne jest wypełnienie legowiska. Należy unikać takich wypełnień, które się odkształcają i zbijają. Istotna jest również możliwość prania całego legowiska – materiału wierzchniego razem z wypełnieniem. W sklepach zoologicznych online można znaleźć legowiska, które posiadają odpinany materiał.

O czym jeszcze warto wiedzieć kupując legowisko dla psa?

Przede wszystkim jeśli mamy zamiar powiększyć naszą rodzinę o nowego towarzysza, to musimy wiedzieć, że legowisko powinno już na niego czekać. Od pierwszego momentu, kiedy wkroczy w progi naszego mieszkania, legowisko już powinno na niego czekać i od samego początku powinien być przyzwyczajany do spania w nim. Pies, jeśli będzie sypiał na kanapie lub w łóżku, nie będzie czuł dyscypliny i źle wpłynie to na jego zachowanie.

Ważne jest aby legowisko było umieszczone w takim miejscu domu, aby było cały czas dostępne dla naszego pupila. Psy spędzają na spaniu nawet do 20 godzin na dobę. Bezsprzecznie będzie to dla niego najważniejsze miejsce, jego azyl. Dlatego też nie powinno stać na ciągach komunikacyjnych, a być ukryte nieco na uboczu, gdzie pies będzie miał odrobinę intymności, a jednocześnie będzie mógł doskonale obserwować co się w domu dzieje.

Przy wyborze odpowiedniego legowiska najlepiej sprawdzić co o nim sądzie sam zainteresowany. Dlatego warto wybrać się nim do sklepu zoologicznego, aby przetestować jego reakcje na rożne rodzaje legowisk.

You may also like...