Kompletujemy wyprawkę dla psa

Kiedy w domu ma pojawić się pies, nie trzeba przygotowywać się aż tak starannie, jak w przypadku oczekiwania na dziecko. Nie należy popadać w przesadę. Mimo to, trzeba pamiętać, że zwierze to nie tylko zabawa i przyjemności, ale także określone obowiązki i po prostu konieczność zadbania o odpowiednie warunki bytowe dla czworonoga. Jak się za to zabrać?

Przygotowanie wyprawki

Niezależnie od tego, jakie zwierzę trafia do naszego domu, jest to wyzwanie logistyczne, ponieważ nie chodzi tylko o to, by nasze życie się poprawiło dzięki obecności futerka, łusek czy gadatliwych piór, ale także o to, by przygarniane zwierzę czuło się dobrze. Dla psa na pewno trzeba mieć jakiś kojec, miski i smycz na spacer, ale oczywiście do całej sprawy trzeba się przygotować dużo bardziej profesjonalnie.

Co musimy mieć?

W przypadku przybycia do naszego domu psa na pewno powinniśmy mieć:

• Kojec (legowisko);

• Obrożę lub szelki i smycz oraz kaganiec;

• Miski na wodę i karmę;

• Jakieś zabawki, najlepiej piłki;

• Przysmaki przydatne w treningu;

• Odpowiednio dobrany szampon.

Oprócz tego można pomyśleć jeszcze o przydatnych dodatkach takich jak:

• Woreczki na odchody dla psów wyprowadzanych w mieście;

• Gryzaki;

• Szczotki do sierści i przyrządy do dbania o pazury;

• Środki do usuwania brzydkich zapachów i pastę do zębów dla psa.

Lista przydatnych rzeczy może być w praktyce niewyczerpana.

Wyposażenie dla psa

Jak wybierać konkretne rzeczy do psiej wyprawki?

Legowiska to zazwyczaj największe wyzwanie, chociaż tak naprawdę ilość dostępnych opcji jest przeogromna. Można kupić wielką budę ze wszystkimi wygodami, ale dla szczeniaka w zupełności wystarczająca będzie duża poduszka, na której się wygodnie rozłoży. Potem będzie ją można wymienić na poważniejsze legowisko.

Rzeczy potrzebne na spacer trzeba mieć od pierwszego dnia, by zwierzak szybko uczył się posłuszeństwa i współpracy z człowiekiem. Rozmiar i wytrzymałość musi być dostosowana do psa. Trzeba pamiętać, by były wygodne i odpowiednio wytrzymałe. Warto rozważyć zakup szelek zamiast smyczy, szczególnie dla mniejszych psów.

Miski na pokarm i wodę muszą być dopasowane do wielkości psa, by nie były za wielkie i z tego powodu trudne do wykorzystania, ale też i nie za małe, by na przykład nie brakowało w nich za szybko wody. Do wyboru jest masa materiałów i kolorów, ale najlepiej jest decydować się na ciężkie miski metalowe lub ceramiczne. Małe miski dla szczeniaka szybko wymienimy na większe. Pamiętajmy też, że miska na wodę i miska na karmę to dwie osobne miski, które muszą być dostępne równocześnie.

Zabawka wcale nie jest tutaj mało istotnym czynnikiem. Zwłaszcza u najmniejszych psów jest to coś koniecznego, by szczeniak mógł się odpowiednio rozwijać, ćwiczyć mięśnie i spostrzegawczość. Piłki są tutaj pomysłem najlepszym, ale można je uzupełniać o inne rzeczy.

Szampon to też bardzo istotna kwestia, zwłaszcza w przypadku psów, które muszą być regularnie kąpane z powodu swojej sierści. Nie wolno o nim zapominać, o czym na pewno przekonają się osoby próbujące dobrze umyć psa samą wodą.

You may also like...