Pies w butach czyli obuwie dla psów

Rynek psich butów rośnie w imponującym tempie i trzeba mieć na uwadze, że coś, co do niedawna było jeszcze tylko niemądrą fanaberią, dzisiaj staje się już naprawdę poważną częścią rynku zoologicznego i wyposażeniowego dla zwierząt. Związane jest to przede wszystkim z faktem, że psy często realnie potrzebują butów.

Wybór dostępny w sklepach zoologicznych jest imponujący. Można kupić buty skórzane, gumowe i wyposażone w specjalne cholewki. Moda także szaleje. Nie powinno się oczywiście za bardzo zwracać na nią uwagę, ponieważ jest to tylko element dodatkowy. But ma psu służyć i psy są zdecydowanie nastawione na korzystanie z rzeczy realnie użytecznych. Zakup psiego buta tylko dlatego, że wyglądał ładnie i by pieskowi pasował do pyszczka, skończy się niestety uzyskaniem ozdoby domowej, ponieważ czworonóg kategorycznie odmówi korzystania z takiego obuwia. Sprawdź buty dla psa Trixie: https://www.krakvet.pl/trixie-buty-dla-psa-pg-14178.html

Czy naprawdę są potrzebne?

Każdy właściciel powinien wiedzieć, ze psy nie są przystosowane do chodzenia w butach i radzą sobie z tym dużo gorzej od ludzi. Jeśli już postawi się na jakieś buty, może się okazać, że pojawi się konieczność wymienienia ich dwa lub trzy razy zanim pies zdecyduje, że będzie w nich chodził. Zakładanie na siebie czegokolwiek jest dla większości zwierząt uciążliwe i reagują na to niemal alergicznie.

Buty nie są oczywiście rozwiązaniem dla wszystkich psów, ponieważ jeśli miałyby one być związane po prostu z modą i nastawieniem na estetykę, skończy się to uzyskaniem dodatkowej ozdoby w domu. Pies po prostu nie będzie chciał w tym chodzić i w żaden sposób się go nie przekona. Pies będzie chciał chodzić w bucie tylko wtedy, kiedy będzie on realizował realny cel i pies to zauważy. W przypadku psów miejskich jest to najczęściej ochrona przed śniegiem, lodem i wszystkim tym, czego używa się zimie do rozmrażania chodników.

Psie buty

Dobrze dobrane buty pomagają w ochronie delikatnych poduszek na łapach psa. W przypadku psów zaprzęgowych nie ma tutaj w zasadzie żadnej dyskusji, ponieważ one muszą mieć odpowiednio chronione łapy. Dotyczy to również psów, które razem z właścicielem wybierają się na jogging czy dłuższe wycieczki. Warto jest też pamiętać o trzeciej kwestii, czyli o psach, które po prostu długo z właścicielem przebywają na dworze. Taki pies też będzie coraz bardziej odczuwał zimno, łapy będą mu marznąć i może to prowadzić do problemów zdrowotnych.

Buty w charakterze opatrunku

Pierwszy pomysł na buty dla psów nie wziął się wcale od podpatrywania stóp ludzi i naszego zwyczaju chodzenia w butach. Zaczęło się od opatrunków zakładanych na chore łapy. Psy z kontuzjami lub ranami otrzymywały specjalne opatrunki, które z czasem ewoluowały w pełnoprawne buty. Właściciele psów zauważyli, że nawet po wyleczeniu łapy zakładanie takich butów ma naprawdę duży sens, przez co pojawiła się przydatna moda. Tego typu opatrunki miały za zadanie chronić łapę przed wilgocią, uszkodzeniami mechanicznymi i dostawaniem się do ciała różnych elementów, przez co po prostu stawały się najzwyklejszymi w świecie butami.

You may also like...