Smycze typu flexi

Fora internetowe traktujące o czworonogach są wyjątkowo aktywne i pojawia się na nich wiele tematów. Jednym z nich są smycze typu flexi i co ciekawe, pojawiły się wokół nich poważne kontrowersje. Jeden obóz jest święcie przekonany, że ma tutaj do czynienia z wynalazkiem wręcz cudowny,, który zrewolucjonizował spacery z psem i sprawił, że nie tylko są dużo prostsze, ale także przyjemniejsze.

Obóz przeciwny jest z kolej przekonany, że takie smycze promują rozwijanie się złych nawyków u psów, co w ostatecznym rozrachunku spowoduje więcej szkód niż korzyści. Warto przyjrzeć się smyczom typu flexi i zdecydować samodzielnie, czy jest to rozwiązanie, na które warto jest postawić przy wyborze smyczy dla swojego czworonoga.

Co to właściwie jest?

Na początku trzeba zaznaczyć, że Flexi to marka smyczy, ale smycze typu flexi to też po prostu cały szereg smyczy wykonanych w określonej technice. Najbardziej znany jest oryginalny producent oferujący pod swoją marką ogromną ilość uznanych i cenionych akcesoriów dla psów, nie tylko smyczy. Smycze typu flexi od oryginalnego producenta można znaleźć w długości od 3 do 8 metrów. Są w pełni automatyczne, ich linka jest albo syntetyczna, albo z parcianej taśmy, a mechanizm rozwijania jest w pełni automatyczny. W czasie spaceru ze smyczą typu flexi pies jest w stanie dalej odbiegać od właściciela i może bardziej cieszyć się spacerem, a właściciel w tym czasie nie traci nad nim kontroli.

Jak to właściwie działa?

Smycze automatyczne dla psów, czyli smycze typu flexi, wcale nie są jakoś specjalnie skomplikowanymi wynalazkami. Nakierowane są na oferowanie użytkownikowi maksymalnego komfortu w czasie spaceru z jego psem. Mamy tutaj do czynienia z rączką, w której zwijana jest linka i właśnie z samą linką, która wysuwana jest tylko na taką długość, jaka jest potrzebna.

Smycz dla psa

Nadmiar linki jest natychmiast wciągany przez taki sam mechanizm, jaki odpowiada za zwijanie przewodu odkurzacza. Kiedy pies chce odejść trochę dalej, można zwolnić blokadę i wypuścić trochę więcej linki. Kiedy chcemy psa przyciągnąć do siebie, po prostu ciągniemy za linkę, po czym mamy możliwość jej skrócenia. Kiedy zablokujemy linkę, smycz automatyczna typu flexi działa dokładnie tak samo, jak każda klasyczna smycz dla psów.

Zalety rozwiązania typu flexi

Zalety takich smyczy są oczywiste. Pozwalają one na znacznie więcej w czasie spaceru z psem, ponieważ nie ograniczają się do z góry ustalonej długości. Zwykła smycz musi być dość krótka, ponieważ w przeciwnym razie ciągnęłaby się po ziemi i zaplątywała w różne rzeczy. Smycz typu flexi pozwala psu na swobodę i odbieganie od właściciela nawet na odległość 10 metrów i więcej, ponieważ robione są smycze automatyczne oferujące naprawdę ogromną długość tasiemki. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by w razie potrzeby smycz zablokować i trzymać psa krótko. Z takimi smyczami można spacerować w każdych warunkach i bez najmniejszego problemu zapewnić psu warunki niemal takie same, jak w czasie biegania bez smyczy, ale bez tracenia nad nim pełnej kontroli.

You may also like...