Szelki dla psa – buldogi francuskie

Szelki dla psów to coraz bardziej popularna alternatywa dla typowych obroży i smyczy, jakie do tej pory były na obowiązkowym wyposażeniu każdego właściciela buldoga francuskiego. W ostatnich latach stały się niezwykle popularne i są po prostu modne, przez co wielu właścicieli psów przerzuciło się na nie całkowicie.

Wciąż większość osób widzi szelki jako głównie element mody, ale w rzeczywistości różnica pomiędzy nimi i obrożami jest naprawdę spora. Wiele ras psów ogólnie nie powinno korzystać z obroży ze względu na ich niedopasowaną anatomię do takiego rozwiązania. Jedną z takich ras są buldogi francuskie. W ich przypadku trzeba koniecznie dobrać odpowiednie szelki.

Dlaczego buldogi francuskie powinny chodzić w szelkach?

Buldogi francuskie to przesympatyczna rasa charakterystycznych piesków, które szturmem zdobywają polskie i oczywiście nie tylko polskie domy. Są bardzo łagodne i niesamowicie inteligentne, a do tego we wspaniały sposób potrafią okazywać swoją bliskość w stosunku do właściciela i całej rodziny. Nie można naturalnie zapomnieć o ich niezwykle charakterystycznym wyglądzie. Krępa sylwetka, pokaźne umięśnienie i niewielkie rozmiary to ich cechy charakterystyczne. Nietypowa jest również budowa czaszki. Jest on okrągła, bardzo mocno skrócona, co daje im ich niepowtarzalny wygląd. Szelki dla buldoga francuskiego kupisz na https://www.krakvet.pl/szelki-dla-psow-c-133.html

Takie zmiany morfologiczne niestety nie pozostają bez wpływu na działanie całego organizmu zwierzęcia i buldogi francuskie mają masę różnych problemów spowodowanych swoimi deformacjami względem podstawowego wyglądu typowego dla większości psów. Cechy posiadane przez buldogi francuskie powodują, że pieski maja często problemy z oddychaniem, zwłaszcza po wysiłku fizycznym i w wysokich temperaturach, a stały ucisk na szyję powodowany przez obrożę wcale w tym nie pomaga.

Komfort dla psa - szelki dla psa

Okolice szyi buldogów francuskich są ogólnie bardzo delikatne, przez co warto jest w ich przypadku, jak również w przypadku wszystkich innych ras z krótkim pyskiem, zrezygnować z obroży na rzecz szelek. Dobrze dobrane szelki nie zagrażają delikatnej krtani tych zwierząt i zapewniają im wyraźnie lepszy komfort.

Odpowiednie szelki dla buldoga francuskiego.

Szelki trzeba dobrze dobrać, by we właściwy sposób spełniały swoje zdanie. Pierwszym krokiem musi tutaj być dokładne zmierzenie pupila. Najważniejszymi wymiarami są obwód jego klatki piersiowej oraz obwód szyi. Zawsze trzeba mierzyć w miejscach najszerszych, by potem regulacja szelek była możliwa i nie za bardzo uciążliwa. Warto jest stawiać na szelki o budowie ergonomicznej, które są w stanie dopasowywać się do sylwetki psa. Konieczne jest też wybranie odpowiedniego materiału.

Wszystkie buldogi francuskie są psami dość delikatnymi, przez co trzeba stawiać na szelki wykonane z materiałów naturalnych. Najlepiej ze skóry naturalnej. Trzeba też się upewnić, że na szelkach nie pojawiają się żadne klamry czy zaczepy, które mogłyby być dla skóry psa niebezpieczne. W sprzedaży są specjalne szelki bezuciskowe, które są trochę droższe, ale wszystkie buldogi francuskie na pewno docenią ich zalety praktyczne.

You may also like...