W co ubrać psa?

Ubrania dla psów to temat bardzo kontrowersyjny. Dla coraz większej grupy osób stanowią one element niezbędny dla ich piesków i zwłaszcza przed zimą kupują dla swoich domowych pupili całe wyprawki składające się z kurtek czy bucików. Jeszcze więcej osób wychodzi z przekonania, że psy w ogóle nie potrzebują takich rzeczy i ich zakup to tylko wyraz zbzikowania ich właścicieli.

Jak rozdzielić tutaj racje? Czy zakup ubranka dla psa to dobry pomysł?

Co znajdziemy w sklepach?

Jeśli pojawia się popyt, zaraz za nim podąża podaż, która zazwyczaj jest znacznie szersza od realnego popytu. I tak w sklepach oprócz kurteczek czy butów znajdziemy też czapeczki, sukienki, różnego rodzaju falbanki i po prostu całą rewię mody dla psów na różną pogodę i na różne pory roku. Znajdzie się coś na zimę i coś na deszcz. Dobieranie ubranek do pór roku jest tutaj jak najbardziej sensowne. Zobacz ofertę ubranek dla psa w sklepie Krakvet.pl: https://www.krakvet.pl/ubranka-dla-psow-c-136.html

Kwestia dodatkowego ogrzewania

Wiele ras psów nie jest specjalnie przystosowana do niskich temperatur, co można bez problemu zauważyć obserwując jak psina trzęsie się z zimna lub non stop przestępuje z nogi na nogę. Dla właściciela powinno być wtedy jasne, że pies powinien dostać jakąś ochronę przed niskimi temperaturami i ubranko wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem. Jest to realna pomoc rozwiązująca realny problem. Kiedy temperatura spada poniżej poziomu, który jest dla naszego psa komfortowy i zauważamy tego realne objawy, warto jest postarać się o coś, co mu pomoże. Podobnie można postąpić w deszczową pogodę, kiedy mamy pieska nie za dobrze reagującego na namoczenie się jego futra.

Które pieski trzeba ubierać?

Największe potrzeby modowe mają zawsze psy z krótkim włosiem, ponieważ w ich przypadku bardzo ograniczony jest zasięg podszerstki, czyli krótkiego, puchowego owłosienia obecnego zaraz przy skórze. To ono odpowiada za ogrzewanie zwierzęcia.

Psi sweterek - sweter dla psa

U psów długowłosych jest jej dużo więcej i nie mają one problemów z niską temperaturą. Nie oznacza to oczywiście, że każdy pies z krótką sierścią potrzebuje od razu ubrania. Trzeba obserwować jego zachowanie i dopiero, kiedy pojawią się realne oznaki problemu, należy sięgać po ubranka.

Które psie ciuchy wybrać?

Psy zazwyczaj nie chodzą w ubraniach. Ten truizm ma daleko idące konsekwencje, ponieważ konieczne jest wybieranie takich ubrań, które nie będą w żaden sposób psa krępować i nie będą dla niego uciążliwe. Jeśli wybierzemy się na zakupy bez naszego pupila i nie będziemy mieli możliwości przymierzyć od razu wybranej rzeczy, trzeba dokładnie zmierzyć długość grzbietu psa i obwód jego klatki piersiowej, a do tego jeszcze odległość grzbietu i podstawy nogi. Są to wymiary, dzięki którym można dokładnie określić, jaki rozmiar potrzebny jest dla naszego zmarzlucha.

Buty

Buty to często poważny problem, ponieważ wiele psów po prostu nie chce w nich chodzić. Jeśli jednak wybieramy się w góry lub jest zima i na ulicach leży śnieg zmieszany z solą, warto jest pomyśleć o dobrych butach, które wraz ze skarpetkami będą chronić delikatne łapy psa i je odpowiednio ogrzewać.

You may also like...